CC1206KRX7RYBB472 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 1,618
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
Knowles Novacap
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 906
TDK
Similar
4700 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KRX7RYBB472
DigiKey Part Number
13-CC1206KRX7RYBB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206KRX7RYBB472CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206KRX7RYBB472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7RYBB472
Description
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KRX7RYBB472 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)