CL31B225KOHNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 20,517
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B225KOHNNNF
DigiKey Part Number
CL31B225KOHNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B225KOHNNNF
Description
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B225KOHNNNF Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)