VJ1206G225KXQTW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Upgrade
Upgrade
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
VJ1206G225KXQTW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206G225KXQTW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206G225KXQTW1BC
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206G225KXQTW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)