VJ0201Y332KXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 100,608
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 172,110
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
YAGEO
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
VJ0201Y332KXJCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201Y332KXJCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201Y332KXJCW1BC
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201Y332KXJCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)