KGM03AR71C332KN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 36,080
Datasheet
YAGEO
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR71C332KN
DigiKey Part Number
478-KGM03AR71C332KNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR71C332KN
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR71C332KN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)