GCM033R71C332KA55J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 99,182
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 12,913
Datasheet
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
GCM033R71C332KA55J
DigiKey Part Number
490-GCM033R71C332KA55JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033R71C332KA55J
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM033R71C332KA55J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)