199D106X5035D1V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 109
In Stock: 53
In Stock: 522
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D106X5035D1V1E3
DigiKey Part Number
199D106X5035D1V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X5035D1V1E3
Description
CAP TANT 10UF 5% 35V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D106X5035D1V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
35 V