GRM033R70J103KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 4,400,818
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 881,706
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 25
KYOCERA AVX
10000 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
GRM033R70J103KA01J
DigiKey Part Number
GRM033R70J103KA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R70J103KA01J
Description
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033R70J103KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)