KGM03AR70J103KH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR70J103KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03AR70J103KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03AR70J103KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR70J103KH
Description
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
KGM03AR70J103KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)