L777DC37P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 21
Datasheet
Image for L777DC37P is not available
L777DC37P
DigiKey Part Number
L777DC37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DC37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C