CDR33BX104AKWRAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 3,779
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
CDR33BX104AKWRAJ
DigiKey Part Number
CDR33BX104AKWRAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKWRAJ
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKWRAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)