CDR33BX104AKUR7370
DigiKey Part Number
1001-2156-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2156-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2156-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKUR7370
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKUR7370 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)