CDR33BX104AKNR\1K
DigiKey Part Number
CDR33BX104AKNR\1K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKNR\1K
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKNR\1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
R (0.01%)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)