TR3B226K6R3C0600 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 329
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 7,146
Datasheet
Upgrade
In Stock: 3,943
Similar
In Stock: 541
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
Similar
KEMET
KYOCERA AVX
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm
TR3B226K6R3C0600
DigiKey Part Number
TR3B226K6R3C0600-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3B226K6R3C0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3B226K6R3C0600 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3 V