TR3B226K020C0600
DigiKey Part Number
718-1840-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1840-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1840-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3B226K020C0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 1411
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm
EDA/CAD Models
TR3B226K020C0600 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V