S222K43Y5PP6TL7R is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K43Y5PP6TL7R
DigiKey Part Number
S222K43Y5PP6TL7R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K43Y5PP6TL7R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K43Y5PP6TL7R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%