S222K39Y5PN65J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K39Y5PN65J5R
DigiKey Part Number
S222K39Y5PN65J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K39Y5PN65J5R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K39Y5PN65J5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Tolerance
±10%