S222K39Y5PN65K6R is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K39Y5PN65K6R
DigiKey Part Number
S222K39Y5PN65K6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K39Y5PN65K6R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K39Y5PN65K6R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%