S222K43X7RN6BJ0R is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S222K43X7RN6BJ0R
DigiKey Part Number
S222K43X7RN6BJ0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K43X7RN6BJ0R
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K43X7RN6BJ0R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%