K122K15X7RH5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
1200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K122K15X7RH5UH5
DigiKey Part Number
K122K15X7RH5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K122K15X7RH5UH5
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K122K15X7RH5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)