CGA5L2X7R1E225K160AE
DigiKey Part Number
445-173772-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173772-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173772-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L2X7R1E225K160AE
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L2X7R1E225K160AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)