TMK107BBJ106MA-T
DigiKey Part Number
587-6023-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6023-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6023-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK107BBJ106MA-T
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
TMK107BBJ106MA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)