KGM15AR71A823KT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 7,455
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 80,174
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
0.082 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71A823KT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71A823KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71A823KT
Description
CAP CER 0.082UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71A823KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)