XADRP-12V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 18,194
Datasheet
Parametric Equivalent
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
CNC Tech
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.098" (2.50mm)
XADRP-12V
XADRP-12V
XADRP-12V
DigiKey Part Number
455-2164-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XADRP-12V
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)