XADRP-40V
XADRP-40V
XADRP-40V
DigiKey Part Number
455-2175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XADRP-40V
Description
CONN RCPT HSG 40POS 2.50MM
Detailed Description
40 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.098" (2.50mm)
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)