XADRP-36V
DigiKey Part Number
455-4097-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XADRP-36V
Description
CONN RCPT HSG 36POS 2.50MM
Detailed Description
36 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.098" (2.50mm)
Category
Row Spacing
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)