3122-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN312R-500-ND
1175-3122-22-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-004-1-TS
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Additional Resources
In-Stock: 4,500 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'