3122-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN311Y-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-003-1-TS
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Voltage
300V
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Additional Resources
In-Stock: 8,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'