3122-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN310W-500-ND
1175-3122-22-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-002-1-TS
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" White 300V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Additional Resources
In-Stock: 4,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
In-Stock: 8000
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'