VJ1210Y474KXATW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ1210Y474KXATW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1210Y474KXATW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1210Y474KXATW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y474KXATW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1210Y474KXATW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)