VJ0201Y103JXQCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 10,061
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
10000 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
VJ0201Y103JXQCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201Y103JXQCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201Y103JXQCW1BC
Description
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201Y103JXQCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)