TR3E226K035C0275 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 9,029
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 432
Similar
Similar
In Stock: 108
In Stock: 330
In Stock: 109
In Stock: 914
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 275mOhm
TR3E226K035C0275
DigiKey Part Number
718-1371-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3E226K035C0275
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3E226K035C0275 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
35 V