TR3D686K010C0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 572
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 527
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
In Stock: 490
Similar
In Stock: 383
Direct
KEMET
KYOCERA AVX
In Stock: 67
KEMET
In Stock: 263
68 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
TR3D686K010C0150
DigiKey Part Number
TR3D686K010C0150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D686K010C0150
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3D686K010C0150 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V