VY2152M31Y5US63V7 is out of stock and can be placed on backorder.
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 300
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2152M31Y5US63V7
DigiKey Part Number
BC2355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2152M31Y5US63V7
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2152M31Y5US63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)