VY2152M31Y5US63V0 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 300
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2152M31Y5US63V0
DigiKey Part Number
BC2701-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2152M31Y5US63V0
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2152M31Y5US63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)