S222M29Z5UN6TJ6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S222M29Z5UN6TJ6R
DigiKey Part Number
S222M29Z5UN6TJ6R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M29Z5UN6TJ6R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222M29Z5UN6TJ6R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Tolerance
±20%