K681J15C0GH53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
In Stock: 381
TDK
In Stock: 500
TDK
In Stock: 385
In Stock: 595
Murata Electronics
In Stock: 572
Murata Electronics
In Stock: 761
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K681J15C0GH53H5
DigiKey Part Number
K681J15C0GH53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K681J15C0GH53H5
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K681J15C0GH53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)