K681J15C0GK53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 600
KEMET
TDK
In Stock: 500
680 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K681J15C0GK53H5
DigiKey Part Number
K681J15C0GK53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K681J15C0GK53H5
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K681J15C0GK53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)