K333K20X7RH5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 115
Murata Electronics
Murata Electronics
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K333K20X7RH5UL2
DigiKey Part Number
K333K20X7RH5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K333K20X7RH5UL2
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K333K20X7RH5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)