K333K10X7RF5WH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
In Stock: 126
TDK
In Stock: 500
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K333K10X7RF5WH5
DigiKey Part Number
K333K10X7RF5WH5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K333K10X7RF5WH5
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K333K10X7RF5WH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)