1C10X7R333K050B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 18,290
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 126
Upgrade
KEMET
Similar
Similar
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
1C10X7R333K050B
DigiKey Part Number
1C10X7R333K050B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1C10X7R333K050B
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1C10X7R333K050B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)