RNF-3000-39/13-X-SP
DigiKey Part Number
484-RNF-3000-39/13-X-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-X-SP
Description
HEATSHRINK 1.534" CLEAR METER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Clear Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Series
Material
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
144 Months
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Spool Size
196.8' (60.0m)
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Digi-Spool®, Continuous Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 1.534" GREEN
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' VIO
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" BLACK
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' RED
HEATSHRINK 1.534" BLUE