RNF-3000-39/13-X-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Clear 4.00' (1.22m)
RNF-3000-39/13-X-STK
DigiKey Part Number
484-RNF-3000-39/13-X-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-X-STK
Description
RNF-3000-39/13-X-STK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.008" (0.20mm)
Series
Material
Packaging
Bag
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)