RNF-3000-39/13-X-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Image for RNF-3000-39/13-X-STK is not available
RNF-3000-39/13-X-STK
DigiKey Part Number
1111-RNF-3000-39/13-X-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-X-STK
Description
HEAT SHRINK TUBING RNF-3000-39/1
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Clear 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)