RNF-3000-39/13-2-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Image for RNF-3000-39/13-2-SP is not available
RNF-3000-39/13-2-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-39/13-2-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-2-SP
Description
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' RED
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Red 196.8' (60.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
196.8' (60.0m)
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 1.534" GREEN
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' VIO
HEATSHRINK 1.534" BLACK
HEATSHRINK 1.534" BLUE
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' WHITE