DTS20F15-19PN3028 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for DTS20F15-19PN3028 is not available
DTS20F15-19PN3028
DigiKey Part Number
DTS20F15-19PN3028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20F15-19PN3028
Description
DTS20F15-19PN-3028
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Part Status
Obsolete
Color
Silver
Number of Positions
19
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-19
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C