DTS20F15-19PN [V004] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20F15-19PN [V004] is not available
DTS20F15-19PN [V004]
DigiKey Part Number
DTS20F15-19PN[V004]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20F15-19PN [V004]
Manufacturer Standard Lead Time
65 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Active
Color
Silver
Number of Positions
19
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-19
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C