FG28X7R1H332KNT00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 80
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 425
Datasheet
In Stock: 1,198
In Stock: 692
Parametric Equivalent
In Stock: 4
Parametric Equivalent
In Stock: 9,549
In Stock: 719
In Stock: 499
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
FG28X7R1H332KNT00
DigiKey Part Number
FG28X7R1H332KNT00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FG28X7R1H332KNT00
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FG28X7R1H332KNT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)