CGA5L3C0G2E822J160AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L3C0G2E822J160AA |
Description | CAP CER 8200PF 250V C0G 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L3C0G2E822J160AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |