C1005NP01H470J050BA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 8,791
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 1,966,116
Datasheet
Direct
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
In Stock: 537
Upgrade
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)